Denizli Çameli’Nde Dağ Bisikleti Festivali

  • 0
  • 555
Yazı Boyutu:

 
 
 
 
 
 
 
Doğal güzellikleri ile Türkiye’nin gururu olan Denizli’nin Çameli İlçesi’nde eko turizmin yaygınlaştırılması için “Dağ Bisiklet Festivali” düzenleniyor. Çameli Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği festival 10-13 Eylül tarihleri arasında yapılacak.
 
300 kilometrelik parkurun ilk etabı Çameli, Kibyra, Çameli 70 Km, ikinci etabı Çameli, Teke Deresi, Ağlı Yaylası ve Elmalı 69 Km, üçüncü etabı Çameli, Karanfilli Yaylası, Kirazlı Yaylası 65 Km, dördüncü ve final etabı 86 kilometre ile Çameli, Kirazlı Yaylası, Fethiye’de son bulacak.
 
Muğla, Fethiye, Çameli Toplum Sağlığı Merkezleri ile PAUM derneğinin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan festivalin amacının bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmak ve sağlıklı bireyler yaratmak olduğunu belirten Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Bölgemiz doğal ve tarihi güzellikleri ile ünlüdür. Eko turizmimizi gerek yamaç paraşütü ile gerekse bu tür dağ bisikleti organizasyonları ile dünyaya duyurmak istiyoruz. Özel araç ile gelmek isteyen katılımcılarımızın, araçlarını Fethiye'ye bırakmaları tavsiye ediyoruz. Tüm bisiklet sevdalılarını festivalimize bekliyoruz” dedi.
 
Sabah ve öğlen kumanyası ücretsiz olan festivalde, akşam yemekleri katılımcılara ait olup, indirim sağlanacaktır. Daha geniş bilgiyi www.paumacademy.org   www.cameli.bel.tr
Çameli Belediyesi’nde görevli İbrahim Putgül’den “0532734 35 09” alınabilir.
 

YORUM YAZ
Arşiv