Yerli ve yabancı Bağımlılık uzmanları İzmir’de

  • 0
  • 1.717
Yazı Boyutu:

Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı, Toksoloji ve İlaç Bilimleri(BATI) Enstitüsü, İzmir Ege Palas Oteli’nde bağımlılık alanında çalışan veya çalışmak isteyen uzmanlara yönelik bir kurs düzenledi. Disiplinlerarası alanda görev yapan birçok Doktor, Klinisyen, Psikolog ve Farmolog’un katıldığı kursta “Opiyad bağımlılığında tedavi seçenekleri, Nikotin ve tütün bağımlılığının biyolojik temelleri, Bağımlılık yapan yeni psikoaktif maddelere klinik yaklaşımlar” gibi önemli konular ele alındı.

Bağımlılık alanında çalışan veya çalışmak isteyen uzmanları madde bağımlılığında temel konular ve güncel gelişmeler konusunda bilgilendirmek amacı ile düzenlenen kurs, katılımcılara konunun uzmanları ile tanışma ve bilgi alışverişinde bulunma fırsatı da sağladı.

BATI Enstitüsü Müdürü Prof Dr. Hakan Coşkunol, “Bu kurs ülkemizde madde bağımlılığı alanındaki çalışmalarda ulusal hedeflerin belirlenmesine katkıda bulunacaktır. Bu toplantıların sürdürülmesi BATI Enstitüsünün misyonunu oluşturmaktadır. Biz bu tür kursları geleneksel hale getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Uluslararası alanda uzmanlığını kanıtlamış, bağımlılık alanında referans merkezlerde çalışan Marilyn A. Huestis, Eliot Lawrence Gardner, Michael J Kuhar, Cora Lee Wetherington, Ratha Sircar’ ın konuşmacı olarak katıldığı kusta sunumlar Türkçe ve İngilizce yapıldı.İZMİR(Ege Ajans/ Selda Bektaş- Taner Uyanıker)

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Karın ağrısıyla gitti, yumurtalığında tümör ortaya çıktı

Geçmeyen alerjiye endoskopik çözüm

Mamografi Eşliğinde Biyopsi

Duygusal travma, ‘Kırık Kalp Sendromu’na neden olabilir!

63 yaşında yeni nefesine kavuştu!

Parkinson’ hastalarının tedavisi tek bir merkezde!

Arşiv