7’den 70’e haydi denize!

  • 0
  • 958
Yazı Boyutu:

27 Ağustos – 5 Eylül 2010 tarihleri arasında İZFAŞ tarafından düzenlenen ve birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak olan 79. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda İzmirli amatör denizciler de unutulmadı.
İZFAŞ ve YATEF (Yat ve Tekne Endüstrisi Federasyonu) işbirliği ile organize edilen “7’den 70’e Haydi Denize” eğitimleri, 79. İEF’de oluşturulan ‘Tekne – Yat ve Deniz Özel Bölümü’ kapsamında, 2 - 3 Eylül 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Etkinlik kapsamında, birinci gün İzmir Uluslararası Fuar Alanı 1 nolu hol üstündeki toplantı salonunda teorik olarak katılımcılara tekneler ve denizcilik terimleri, gemicilik bağları, botta davranış, denizde giyim, can yelekleri, temel emniyet tedbirleri ve şişme botlar hakkında bilgi verilecek.
İkinci gün ise Konak Pier iskelede, uygulamalı olarak denizde bot kullanımı, denizdeki yarış parkurunda ikili olarak zamana karşı yarış eğitimi verilecek. Eğitimler, Erol Metin Erdoğan ve Haşim Güldal tarafından gerçekleştirilecek. 
 “7’den 70’e Haydi Denize” eğitimlerine, özellikle henüz denizle tanışmayan ya da denizden korktuğu için denize yönelik sportif faaliyetlere katılmayan genç yaşlı herkesin katılımı bekleniyor. Eğitimlere ilköğretim çağındaki çocuklar, aileleriyle birlikte katılabilecek.
Eğitimler ile, üç tarafı denizlerle çevrili olan ve kıyılarının uzunluğu 8 bin 300 kilometreyi aşan Türkiye’de yüzü denize dönük insan sayısını artırılmasına katkı konulmasının yanı sıra denizin sağlayacağı sosyal, kültürel, ekonomik ve jeopolitik kazanımlar konusunda farkındalık yaratılması da amaçlanıyor.   Etkinliğe katılan ailelere özel sertifika ve sürpriz hediyeler verilecek. Bu keyifli ve ücretsiz eğitime tüm aileler davetli.  

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı