Ayakkabı dünyası izmir’de buluşacak

  • 0
  • 2.007
Yazı Boyutu:

Türkiye’nin lider fuarcılık şirketi İZFAŞ tarafından düzenlenen Ayakkabı / Kış 2010 - 28. İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı,  yerli ve yabancı sektör mensuplarını İzmir’de buluşturmaya hazırlanıyor.
41 ülkede alıcı çalışması yapan İZFAŞ, fuarı önemli iş bağlantılarının kurulduğu uluslararası bir platform haline dönüştürecek. Türkiye   ayakkabı  üretiminin  yüzde  40’nı  gerçekleştiren İzmir, 1 - 4 Temmuz  2010   tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenen Ayakkabı / Kış 2010 - 28. İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı ile sektöre ev sahipliği yapacak.  

Kış sezonu ürünlerinin sergileneceği ve profesyonel ziyaretçiye yönelik olarak gerçekleşecek fuara, bay-bayan-çocuk ayakkabı, bot, çizme üreticileri ile çanta, bavul, cüzdan ve kemer tasarımları yapan çok sayıda firma katılacak. Ayakkabı Kış Fuarı, gelecek sezonun moda renk ve modellerinin sergilendiği en önemli organizasyonlardan biri olacak.

İZFAŞ, Ayakkabı Kış 2010 Fuarı hazırlık çalışmaları kapsamında 41 ülkede alıcı çalışması yaptı. 26 - 29 Mayıs 2010 tarihleri arasında İran’ın Mashhad kentinde düzenlenen 3. Uluslararası Ayakkabı, Çanta, Deri Ürünleri, Makina ve Ekipmanları Fuarı’na yapılan stantlı katılım yapılarak Ortadoğu’daki firmalara ulaşıldı. Irak, Azerbaycan, İran, KKTC, Kıbrıs Rum Kesimi,  Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Bahreyn, Filistin, Yunanistan’dan önemli alım heyetlerinin fuar süresince İzmir’e gelmesi kesinleşti. Alım heyetlerinin ulaşım ve konaklama giderlerini karşılayacak olan İZFAŞ, yurtiçindeki toptancıları da fuara çekmek için çalışmalarına hız verdi. Fuara, başta İtalya, İran, Brezilya, İspanya olmak üzere yurtdışından da katılımcılar bekleniyor.

İZFAŞ, Ayakkabı Yaz ve Ayakkabı Kış olarak yılda iki kez düzenlediği  İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarlarını, İzmir Ayakkabıcılar Odası ve Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD) öncülüğünde ve sektör temsilcilerinin destekleriyle gerçekleştiriyor.

İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen “Her yıl gelişen ve sektöre büyük ivme kazandıran Ayakkabı Fuarı’nın bu yıl da başarıyla gerçekleşeceğine inanıyorum. Fuarlarımız ile sektörlere yurtiçinde ve yurtdışında önemli iş bağlantıları kuracakları ortamlar hazırlıyoruz” dedi.
110 firmanın katıldığı Ayakkabı Kış 2009’u 133’ü yabancı, 8 bin 763 kişi ziyaret etmişti.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı