Ayakkabı Kış 2010 sona erdi

  • 0
  • 969
Yazı Boyutu:

Ayakkabı Kış 2010 Fuarı sona erdi. Fuar artan yerli ve yabancı ziyaretçi sayısıyla dikkat çekti. Türkiye’nin lider fuarcılık şirketi İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret A.Ş.) tarafından 1-4 Temmuz 2010 tarihleri arasında, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenen Ayakkabı  Kış  2010 - 28. İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı sona erdi.
Dört gün süreyle açık kalan fuarda bay-bayan-çocuk ayakkabı, bot, çizme modelleri ile çanta, bavul, cüzdan, kemer tasarımları sergilendi. Kurdukları ticari bağlantılarla yeni pazarlara açılma fırsatı elde eden Ayakkabı Kış Fuarı katılımcıları, fuardan mutlu ayrıldı.
İzmir, Konya, Sakarya, Adana, Manisa, Bursa, Antalya, İstanbul, Ankara ve Trabzon’un yanı sıra İtalya, İran, Brezilya, Bangladeş ve İngiltere’den 111 firmayı aynı çatı altında buluşturan fuarı 61 il ve 23 ülkeden 9007 kişi ziyaret etti. Yerli ve yabancı alım heyetlerini konuk eden fuarın yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 35 artarak 181’e ulaştı. Fuarı ziyaret eden ülkeler şunlar; Almanya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, Filistin, Finlandiya, Fransa, Irak, İran, İtalya, Kazakistan, KKTC, Libya, Lübnan, Moldova, Romanya, Rusya Federasyonu, Suriye, Suudi Arabistan, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan.

Geçtiğimiz yılki fuarı, 26 ülke ve 61 ilden 133’ü yabancı 8763 kişi ziyaret etmişti. 
İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen “Ekonomik kriz sonrası toparlanmaya başlayan Türk ayakkabı sektörüne fuarımızla destek ve moral verdiğimize inanıyoruz. Yerli ve yabancı ziyaretçilerimiz dört gün süreyle fuarımızda önemli iş bağlantıları kurdu. İZFAŞ olarak kentimizin fuarcılıktaki başarısını bir kez daha gösterdiğimiz için gururluyuz. Fuarda kurulan iş bağlantılarının artarak sürmesi en büyük temennimiz” dedi.
İZFAŞ, Ayakkabı Yaz ve Ayakkabı Kış olarak yılda iki kez düzenlediği  İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarlarını, İzmir Ayakkabıcılar Odası, EGEAYSAD–Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği öncülüğünde ve sektör temsilcilerinin destekleriyle gerçekleştiriyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı