Başkan Kocaoğlu’ndan Körfez müjdeleri

  • 0
  • 1.079
Yazı Boyutu:

79. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında bu yıl 2. kez oluşturulan tekne, yat ve deniz teknolojilerinin sergilendiği 4 No’lu hol, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tekne, yat ve denizcilik özel bölümünün açılışını annesi Didem Özer’in kucağındaki 15 aylık Rüzgar Özer ile birlikte yaptı.
Sadece profesyonel ziyaretçilerin gezebileceği özel bölümde 50 tekne ve 150 bot sergileniyor.
Açılış konuşmasında önümüzdeki yıl İzmir’de “Boat Show” düzenlenmesinin hedeflendiğinin müjdesini veren Başkan Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin önceliğini de “Yüzülebilir deniz” olarak açıkladı. İzmir Körfezi’nde denize girilmesi hedefiyle yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Aziz Kocaoğlu, “Tarihi boyunca dereler vasıtasıyla taşınan alüvyon malzemeleri, Körfez’i bozmadan, bir yerden keserek her yıl, 365 gün düzenli olarak toplayarak Körfez’e yeniden hayat vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Yapılan arıtmalar ve dere ıslahı çalışmaları sonucunda Körfez’de kolibasili ya da ağır metal kirliliği kalmadığını belirten Başkan Kocaoğlu, Pasaport’a yapılacak olan marina ve Mavişehir’de yapılması planlanan yaklaşık 600 yat kapasiteli büyük marina ile Körfez’e yeniden hareket kazandırılacağını müjdeledi.
Açılışta konuşan DENTUR - Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği Başkanı Yavuz Sipahi de önümüzdeki sene düzenlenecek Boat Show’un heyecanını yaşadıklarını ifade etti.
İzmir Fuar Alanı 4 No’lu Hol’de 5 Eylül’e kadar açık kalacak olan tekne, yat ve denizcilik özel bölümü 5 bin 250 metrekaresi kapalı toplam 6 bin 500 metrekarelik bir alanı kapsıyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı