Bayraklı, Smyrna ve BAY-DEM ile fuarda

  • 0
  • 876
Yazı Boyutu:

Bayraklı Belediyesi, 79’uncu kez kapılarını açacak olan Uluslararası İzmir Fuarı’nda, İzmir’de bir ilk olan Deprem Etüt Merkezi ve 5 bin yıllık antik kent Smyrna temasıyla yerini alacak.
İzmir’in ilk yerleşim bölgesi olma özelliğiyle adını kente veren Smyrna’ya ev sahipliği yapan Bayraklı Belediyesi bu yıl da fuarın gözdesi olacak. Bayraklı Belediyesi, 5 bin yıllık geçmişe sahip Smyrna’nın yanı sıra İzmir’de bir ilk olan Deprem Etüt Merkezi projesiyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da adından söz ettirecek. 

BAY-DEM bilinçlendirecek
Birinci derece deprem kuşağında olan İzmir’de, vatandaşları “Deprem değil bina öldürür” gerçeğini hatırlatarak hayata geçirdiği Bayraklı Belediyesi Deprem Etüt Merkezi fuarda fark yaratacak. Projeleriyle adından sıkça söz ettiren Bayraklı Belediyesi, 2000 yılı öncesi inşa edilen yapıların depreme karşı olan duyarlılığını test edilmesi için gerekli olan test başvurusu ücretlerini fuar süresince indirimli tarifeden yapacak. Deprem Haftası nedeniyle duyarlı davranarak indirime gittiklerini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Bayraklı başta olmak üzere İzmir’de test edilmedik bina kalmasın diyerek yola çıktık. Fuar standımızın temalarından biri de bizim Deprem Etüt Merkezi olunca bu duyarlı indirim kampanyasını fuarda da sürdürme kararı aldık“ dedi.

Smyrna ile geçmişe yolculuk
İzmir’in 5 bin yıllık tarihine ev sahipliği yapmanın haklı gururunu taşıdıklarını dile getiren Başkan Karabağ, “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da temalarımızdan birini yeniden Smyrna yapmaya karar verdik. Geçtiğimiz günlerde Smyrna ile Tarihi Kentler Birliği üyeliğine kabul edildik. Önümüzdeki yıllarda Uluslararası Smyrna Kültür Sanat Festivali ve Smyrna Müzesi projesini yaşama geçirerek antik kente karşı olan duyarlılığımızı (saygımızı) göstereceğiz. Böylelikle İzmir ve Türkiye için çok önemli olan bu kenti Dünyaya da çok daha iyi tanıtma fırsatı bulacağız” dedi.

Bayraklı Belediyesi 2 No’lu holde
Bu sene 27 Ağustos ile 5 Eylül 2010 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan fuarda hem yerli, hem de yabancı turistlerin yanı sıra profesyonel ziyaretçilere ilçeyi tanıtacak olan Bayraklı Belediyesi’nin bunun yanı sıra 17 aylık çalışmaları ile ilgili bilgileri de paylaşma olanağı bulacak.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı