Demet Evgar ve Beren Saat Sinema Burada Festivali’nde

  • 0
  • 2.341
Yazı Boyutu:

79. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında düzenlenecek olan 10. Sinema Burada Festivali’nin bu yılki onur konukları Ediz Hun ve Şerif Sezer, genç oyuncu konukları ise Beren Saat, Demet Evgar ve Murat Yıldırım olacak.

Türkiye’nin ilk uluslararası fuar organizasyonu olan ve 27 Ağustos – 5 Eylül 2010 tarihleri arasında İZFAŞ tarafından organize edilen İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında düzenlenen Sinema Burada Festivali’nin bu yıl 10.’su, 1 – 5 Eylül 2010 tarihleri arasında İzmir Sanat’ta gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen festivalin bu yılki onur konukları Ediz Hun ve Şerif Sezer, genç oyuncu konukları ise Beren Saat, Demet Evgar ve Murat Yıldırım olacak. Türkiye’nin tek tematik sinema festivali olan ‘Sinema Burada’nın bu yılki teması ‘Korku Filmleri’ olarak belirlendi. Bu kapsamda gösterilecek filmler, festivalin açılış filmi olan Drakula İstanbul’da ile birlikte Dabbe, Semum, Gomeda, Konak, Ses ve Araf olacak.
Ayrıca, festival kapsamında 2 Eylül 2010 Perşembe günü ünlü yönetmenlerin katılımıyla ‘Neden Korkuyoruz’ konulu panel gerçekleştirilecek.

 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı