Engellerin aşılmasına İEF desteği

  • 0
  • 806
Yazı Boyutu:

İstanbul’da Ataşehir Belediyesi tarafından başlatılan ''Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor''  kampanyasına bir destek de İzmir’den geldi.
Kampanya, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin koordinasyonunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle, 27 Ağustos – 5 Eylül 2010 tarihleri arasında İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)’nda da devam edecek.

İEF’nin gerçekleştirileceği Kültürpark’ta fuar süresince belediye sokağındaki Katı Atık İşletmeler Şube Müdürlüğü’nün standında her renk ve büyüklükteki plastik şişe kapakları toplanacak. Atık malzeme toplama işlemi aynı zamanda özel tasarlanmış bisikletlerle de fuar süresince yapılacak.
Kampanya kapsamında toplanan kapaklar Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin koordinasyonunda Ataşehir Belediyesi’ne teslim edilecek ve toplanan kapaklar karşılığında tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine verilecek.
Kampanya, doğada 400 yıl gibi uzun bir sürede yok olan plastik kapakları geri dönüşüme kazandırmakla çevresel bir proje, kapaklardan sağlanan gelirle engelli vatandaşlarımıza umut olmak adına da sosyal bir proje özelliği taşıyor. 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı