Fuar hazırlıkları tam gaz

  • 0
  • 1.084
Yazı Boyutu:

İZFAŞ tarafından 27 Ağustos – 5 Eylül 2010 tarihleri arasında 79. kez düzenlenecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)’na yönelik hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.
Her yıl birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapan İEF’de bu yıl enerji, bilişim – iletişim, tekne – yat, yöresel ürünler, kitap, gıda, mobilya, otomotiv – ticari araçlar – iş makineleri ve satış alanı olmak üzere 8 bölüm oluşturuldu.

Katılımcı firmalardan büyük ilgi gören özel bölümlerde açık ve kapalı alanların stant tahsislerinin tamamlandığını belirten İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, İEF’nin başarılı ihtisas fuarlarının beşiği olduğunu vurguladı.
‘Enerji’nin 79. İEF’nin ana teması olarak belirlendiğini ve sektördeki firmaların fuara ilgisinin büyük olduğunu belirten Doğan İşleyen, “78. İEF’nin ana teması olan ‘Bilişim – İletişim’ sektörüne ayrılan alan, katılımcı firmalar tarafından bu yıl da ilgiyle karşılandı. ‘Tekne – Yat’ özel bölümü ise 2009’da ilk kez düzenlendi ve bu fuarda da tekrar oluşturuldu. İEF’nin bel kemiğini oluşturan ‘Otomotiv – Ticari Araçlar’ ise fuarın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor” dedi.
‘Gıda’nın ise bir genel ticaret fuarı olan İEF’nin öne çıkan ve hissedilir sektörlerinin başında geldiğini ifade eden İşleyen, “ ‘Yöresel Ürünler’,  Türkiye’nin çeşitli illerinden özgün ürünlerin sergilendiği bir alan olurken, ‘Satış’ alanı kışa hazırlık alışverişlerinin yapıldığı, fuar ziyaretçilerinin merakla beklediği önemli bir bölümdür. ‘Mobilya’ sektörüne ayrılan alan da ise sektör gücünü bir kez gösterecek. ‘Kitap’ alanı da yayınevleri ile kitapseverleri İEF’de buluşturacak” diye konuştu.
Türkiye’nin en eski fuarı olma özelliğini taşıyan İEF’nin bünyesinde oluşturulan özel bölümlerin önemli ihtisas fuarlarının da çıkış noktası olduğunu ifade eden İşleyen, “Gelecek yıl 17.’sini düzenleyeceğimiz ve alanında dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Marble – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı da bunlara en güzel örnektir”  diye konuştu.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı