Gökyüzünden Türkiye manzaraları İEF'de

  • 0
  • 887
Yazı Boyutu:

Türk Hava Kurumu (THK) tarafından hazırlanan Gökyüzünden Türkiye Manzaraları Fotoğraf Sergisi, 79. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında sanatseverlerle buluşacak.

27 Ağustos – 5 Eylül 2010 tarihleri arasında İZFAŞ tarafından düzenlenecek olan 79. İzmir Enternasyonal Fuarı süresince İzmir Uluslararası Fuar Alanı 3 nolu holde 16.00 – 23.00 saatleri arasında gezilebilecek olan sergide THK Yamaç Paraşüt Pilotu Orhan Özgülbaş’ın çektiği fotoğraflar yer alacak.

Özgülbaş, sergide kullanılan fotoğrafları çok hafif hava aracı sınıfına giren motorlu yamaç paraşütü ile çekti. Yüksek çözünürlüklü dijital kameralar kullanılan çekimlerde bölgenin durumuna göre 50 ile 2500 metre arasında irtifalara çıkıldı, 76 bin kilometre yol kat edildi. 24 il, 33 ilçe ve 52 beldeye giderek 380 uçuşta toplam 210 saat çekim yapıldı ve binlerce fotoğraf çekildi. Bu sergide ise 9 bin 500 fotoğraf arasından seçilen 150 adedi fuar ziyaretçilerinin beğenisine sunulacak.

Havacılığın her dalında varlık gösteren, gençlere bu alanda eğitim veren Türk Hava Kurumu, bunların yanı sıra Türkiye’nin tarihi, doğal ve turistik güzelliklerini gözler önüne sererek turizme katkı sağlıyor. Bu kapsamda düzenlenen ‘Gökyüzünden Türkiye Manzaraları’ adlı fotoğraf sergisi, binlerce kilometre yolun, saatler süren uçuşların, uzun ve yorucu çekimlerin sonucunda oluştu. Böylece Türkiye’nin birbirinden güzel illeri, ilçeleri, kasabaları ve köyleri binlerce fotoğraf karelerine yansıdı.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı