Karabağlar İEF’ye renk kattı

  • 0
  • 892
Yazı Boyutu:

İzmir’in en büyük ve yeni ilçesi Karabağlar Belediyesi, bu yıl 79. kez kapılarını açan İzmir Enternasyonel Fuarı’nda yerini aldı. Ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken stand, çeşitli etkinliklerle fuara renk kattı.

Karabağlar Belediyesi’nin 100 metrekarelik standında, halkla ilişkiler görevlileri, sunulan hizmetlerle ilgili ziyaretçileri bilgilendirdi, broşür dağıttı. Grup Mavi’nin standa verdiği mini konser, fuar ziyaretçilerine keyifli anlar yaşattı. Palyaçoların gösterisi ise çocukların ilgi odağı oldu, yapılan yarışmalarla çocuklar neşeli dakikalar yaşadı. Çocuklara, Karabağlar Belediyesi’nin yaptırdığı içinde eğitim seti olan çantalardan hediye edildi. Ahşap oyma sanatçıları canlı performanslarıyla stand ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu.

Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, 27 Ağustos- 5 Eylül tarihleri arasında düzenlenen fuarda, halkla bütünleşeceklerini ve sunulan hizmetlerle ilgili fuar ziyaretçilerine bilgi verileceğini söyledi. Fuar süresince, standa halkla ilişkiler görevlisi, nikah memuru ve sicil memuru, doktor, hemşire, zabıta görevlisi, sosyolog, avukat ve bilgi işlem sorumlularının bulunacağı belirten Kürüm, “Halkımızın talep ve beklentilerini dinleyeceğiz, yönlendirmelerde bulunacağız. Evlilik hazırlığında olan çiftlerimizin nikah işlemleriyle ilgili başvurularını da kabul edeceğiz. Ayrıca, sağlık ve sosyal hizmetlere ilişkin sosyolog ve avukatlarımız stand ziyaretçilerimizin sorularını yanıtlayacak ve danışmanlık hizmetlerine ilişkin bilgilendirmeler yapılacak, e-belediyecilik hizmetlerimiz anlatılacak” dedi.

Şair Ataol Behramoğlu Konuk Olacak
Başkan Kürüm, fuar süresince kültür sanat etkinlikleriyle de farklılık yaratacaklarını belirterek, “Şiir dinletileri, konserler, paneller ve çeşitli gösterilerin düzenleneceği standımızda, aralarında şair Ataol Behramoğlu gibi ünlü isimlerin de bulunduğu birçok sanatçı konuk olacak ve sanatseverlerle buluşacak. Ramazan ayının en büyük eğlenceleri arasında yer alan orta oyunları, fuar ziyaretçilerinin beğenisini toplayacak. Hacivat ve Karagöz, Aşuk ile Maşuk, palyaço gösterileri de farklı günlerde, gerçekleştirilecek. Doğaçlamalar, ahşap oyma sanatı jimnastik tekvando ve halk oyunu gösterileri de fuar süresince ilgiyle izlenecek

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı