Örnek daireye tam not

  • 0
  • 969
Yazı Boyutu:

25. onur yılını iki yeni projesini hayata geçirerek geride bırakan inşaat sektörünün öncü kuruluşu Ege-Koop, yine bir ilke imza attı ve projelerin inşaatlarını kooperatif yönetimlerinin denetimine açtı. Örnek daireyi gezen kooperatif yöneticileri, inşaatların kalitesine beğendi.

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, 25. Yıl Konutları projesine bağlı üç kooperatifin yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve inşaatların yapımını üstelenen firma temsilcileriyle her ay şantiye alanında toplantı yapılarak, inşaat seviyeleri konusunda detaylı bilgi alınacağını belirtti.

Ege-Koop İzmir Karşıyaka-Bayraklı’da yeni yaşam tarzı getiren 25. Yıl Konutları projesiyle yine bir ilke imza atıyor. Ege Üniversitesi personeli ile ortaklaşa gerçekleştirilen Ege-Koop 25. Yıl Konutları’nda tüm daire tiplerini 5 bin TL peşinat ve ilk iki yıl aylık taksitlerin yarısını ödeyerek sahip olan ortaklar, her ay düzenlenecek bilgilendirme toplantılarıyla da inşaat alanındaki gelişmelerden detaylı bilgi sahibi de olacak.
Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, 25. Yıl Konutları projesine bağlı üç kooperatifin yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve inşaatların yapımını üstelenen firma temsilcileriyle her ay şantiye alanında toplantı yapılarak, inşaat seviyeleri konusunda detaylı bilgi verileceğini açıkladı. Şantiye alanında örnek dairenin tamamlandığını da belirten Aslan, “Ege-Koop’da kontrol mekanizması tüm gücüyle işliyor. Kontrollük firmalarının yanı sıra Ege-Koop teknik personeli de görevinin başında. Ayrıca her ay kooperatif yöneticileriyle bir araya gelerek, inşaatları denetleyeceğiz. İnşaatların yapımını üstelenen firmalardan detaylı bilgi alacağız. İnşaatlarımız hızla yükseliyor. Kaba inşaat çalışmalarını yılsonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.
Her bütçeye uygun konut seçeneğinin bulunduğu Ege-Koop 25. Yıl Konutları’nda deniz orman ve havuz manzaralı 2+1, 3+1, 3+1 soyunma odalı, 4+1 ve çatı dubleks seçeneklerine sahip dairelere ortakların seçme hakkının bulunduğuna dikkat çeken  Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, “Herkes kendi komşusunu kendi seçme imkanı tanıdık. Ortaklarımıza Ege-Koop kefaletinde başka hiçbir kefil aramadan kredi imkanı sağlıyoruz. Vakıfbank ile yaptığımız anlaşma uyarınca ortaklarımıza çok özel kredi imkanı sağladık. Bununla da yetinmedik ve hangi konut tipini alırsanız alın 5 bin TL peşinat ödeyin, dedik.  İzmirliler’den gelen yoğun talep üzerine bankayla özel bir anlaşma daha yaptık ve ilk iki yıl evler tamamlanıncaya kadar ortaklarımızın taksitlerini yüzde 50 indirdik. Ve inşaatlarımızı kontrol firmalarının yanı sıra ortaklarımızın da denetimine açtık. Ege-Koop, hem uygun fiyatlı konut seçenekleri sunuyor hem de inşaat kalitesine güvenerek, 1. sınıf inşaatlarını ortaklarının denetimine sunuyor. 100 bin kişiyi konut sahibi yapan Ege-Koop her bütçeye sahip herkesin ev sahibi olması için büyük çaba harcıyor. Birinci sınıf inşaat kalitesi ve benzerlerinden yüzde 50 daha uygun fiyatlarla satışa sunulan bu daireler için son fırsat” dedi.

YENİ BİR KENT KURULUYOR
Kooperatifçilik sektöründe 25 yıldır faaliyet gösteren Ege-Koop kaliteli inşaat anlayışını mimari estetik ile birleştirdiği Ege-Koop 25. Yıl Konutları’nda hayatı renklendirecek özellikler de ortaya çıkıyor. Yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahaları tenis kortları ve çevre düzenlemeleriyle yeni bir yaşamın kapılarını aralayan bu özel projenin 2 yılda tamamlanması planlanıyor. Ortaklarının büyük bölümünün Ege Üniversitesi personelinin oluşturduğu Ege-Koop 25. Yıl Konutları’nda doktorlar, öğretim üyeleri çoğunlukta yer alıyor. Karşıyaka-Bornova arasında büyük bir köprü özelliği taşıyan İzmir Çevre yoluna direk bağlantısı bulunan ve belediye otobüsü ile minibüslerin çalıştığı Ege-Koop Karşıyaka Körfez Evleri’ni yanı başında yer alan bu muhteşem projenin temeli Aralık 2009’da atıldı, inşaatlar hızla devam ediyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı