Üniversite öğrencileri mini Golf keyfi yaşayacak

  • 0
  • 1.600
Yazı Boyutu:

1950’li yıllarda İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)’nın ilgi odağı olan golf sporunun, fuarda tekrar canlandırılması hedefleniyor. Golf sporunun minyatürü olarak bilinen mini golf, bu kez üniversite öğrencilerini İEF’de buluşturacak.
27 Ağustos – 5 Eylül 2010 tarihleri arasında organize edilen 79. İEF kapsamında 2 Eylül Perşembe günü İZFAŞ, Mini Golf 35 ve uluslararası staj değişim programı AIESEC işbirliği ile 12 ülkeden 30 öğrencinin katılacağı “2. Uluslararası Üniversiteler Arası Mini Golf Turnuvası” gerçekleştirilecek.
Etkinliğe, İngiltere, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Endonezya, Kırgızistan, İtalya, Avustralya, Rusya, Meksika, Tunus’tan öğrenciler katılacak. Türkiye’den ise İzmir Ekonomi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Trakya Üniversitesi, Ankara Üniversitesi öğrencileri de turnuvada yarışacak.
Mini Golf ve İZFAŞ işbirliği ile fuar süresince etkinlik alanında EÇEV (Ege Çağdaş Eğitim Vakfı) tarafından makbuz karşılığında 3 TL’den ücretlendirilecek olan topların satışı yapılarak EÇEV’e destek verilecek.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı