Türk Sanat Müziğinin Kadife Sesi İsmail Özkan

  • 0
  • 1.978
Yazı Boyutu:

Merhaba Bizimizmir'in değerli okurları...

Öncelikle, "Kurban Bayramı"nızı canı gönülden kutluyor, huzur, sağlık ve mutluluk içinde geçirmenizi diliyorum...


Bu yazımda Türk Sanat Müziğinin kadife sesi İsmail Özkan'ı sizlerle paylaşmak istiyorum...

Kendisini yıllardan bu yana tanırım, efendiliği ve işe olan saygısı ile herkesin takdirini kazanmıştır. Aslen Balıkesir Bigadiç’lidir ama onunla tanışmam ve yol arkadaşlığımız İzmir 1995 yıllarını kapsar. Ben hem gazetecilik yapıp hem okurken, o da Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı ses eğitim bölümümde eğitimine devam etmiş Bornova’da evlerimiz yıllarca karşılıklı olmuştur.

İzmir’de konservatuar eğitimini sürdürürken; İzmir Ege Tv ve Yeni Tv'de kendisinin hazırlayıp sunduğu ' İsmail Özkan Sizlerle ', ' Dalgalamaca ', ' Gecenin Sıcağında ' ve' Faslı Şahane ' adlı müzik programlarıyla ilk önce Egelilerin gönlünde farklı bir yer kazanmış ardından çıkardığı albümleri ve verdiği konserlerle müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştırmıştır.

Uzun yıllardan bu yana ülkemizin müzik kanalı TRT MÜZİK kanalında kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Stüdyo 1’, ‘Radyo Günleri’ programları ve yapımcılığını da üstlendiği ‘Ege Akşamları’, ‘Alaturka Geceler’ ve ‘Alaturka Akşamlar ‘programları ile farklı şehirlerde gerçekleştirdiği konserlerle on binleri bir araya toplayan İsmail Özkan ayrıca, alaturka müziğinin sevilmesinde büyük rol oynamıştır.

Şimdi İsmail’in başka bir heyecanı var. Sözü ve bestesi Sezen Aksu’ya ait olan “Yansın İstanbul” şarkısına yeni bir düzenlemeyle tekrardan hayat veren İsmail Özkan’ın klibi de oldukça merak uyandırıyor. Çekimlerde sanatçıya ünlü oyuncu Tamer Levent eşlik ediyor. İsmail Özkan’ın yeni şarkısı Avrupa Müzik markasıyla tüm dijital müzik mağazalarında yerini aldı.

Geçtiğimiz gün yıllarca birlikte olduğu İzmirli gazetecilerle bir araya gelen İsmail Özkan, hem onlarla hasret giderdi, hem de şarkısını dinletti. Bu arada klip New York’un ünlü Times meydanında bile gösterilmeye başlanırken, izlenme sayıları rekor üzerine rekor kırıyor.

Sanat hayatı boyunca birçok ödüle layık görülen Özkan’ı bu özel gününde sanatçı Volkan Severcan ve İsmail Özkan’ın yakın arkadaşı Yalçın Şahin’de yalnız bırakmazken yurt dışında bulunan Tamer Levent ise telefondan görüntülü bağlandı.
Sesinde özel bir tınısı olan kadife sesli İsmail Özkan’ı bu başarısından dolayı kutluyor, ailesiyle ve sevenleriyle birlikte mutlu bir yaşam diliyorum.

Yolun açık olsun…

YORUM YAZ
Arşiv