YUKARI

"Seferihisar'da Yaşam" konulu fotoğraf yarışması başladı

Seferihisar Belediyesi tarafından 2009 yılında sürdürülebilirlik felsefesiyle başlayan, kentin doğasının, tarihsel kimliğinin, yerel lezzetlerinin, kültürlerinin korunduğu ve kentin kimliğinin markalaştırıldığı bir kent modeli olan Cittaslow hareketi ile ilgili çalışmalar devam ederken; dünyadaki tüm Cittaslow üyesi kentlerde aynı gün kutlanan 'Cittaslow Sunday' etkinliği Seferihisar'da her yıl geçmiş ile geleceği bir araya getirerek kent kimliğini sürdürülebilirlikle buluşturuyor.
28 Ağustos 2020 0 yorum 1546

Seferihisar Belediyesi tarafından 2009 yılında sürdürülebilirlik felsefesiyle başlayan, kentin doğasının, tarihsel kimliğinin, yerel lezzetlerinin, kültürlerinin korunduğu ve kentin kimliğinin markalaştırıldığı bir kent modeli olan Cittaslow hareketi ile ilgili çalışmalar devam ederken; dünyadaki tüm Cittaslow üyesi kentlerde aynı gün kutlanan 'Cittaslow Sunday' etkinliği Seferihisar'da her yıl geçmiş ile geleceği bir araya getirerek kent kimliğini sürdürülebilirlikle buluşturuyor.
 
İlk kez geçen yıl başlayan Fotoğraf Yarışmasının 2. si bu yıl "SEFERİHİSAR'DA YAŞAM" temasıyla kutlanacak. Seferihisar Belediyesi 27 Eylül 2020 tarihine kadar sürecek olan fotoğraf yarışmasına tüm katılımcıları, yerel kalkınmayı ilke edinmiş olan Seferihisar'ı, sürdürülebilir doğa, çevre, tarih ve kültürel anlamlarını içeren konularda çekecekleri fotoğraflarıyla en iyi fotoğrafı hayata geçirmeleri için yarışmaya bekliyor.
 
 Jüri tarafından belirlenecek en iyi üç fotoğrafın ödül kazanmasının yanısıra birinci olan fotoğraf   P.T.T. Pul Planlama Şube Müdürlüğü tarafından Cittaslow üyesi Seferihisar'ın "kişisel pul" olarak basılacak pulları arasında yer alacak.
 
 "Seferihisar'da Yaşam" başlığı, Seferihisar'ın gizli güzelliklerini fotoğraflayan her bireyin katılma hakkına sahip olabildiği yarışmada kendilerine yol haritası olacaktır. Seferihisar'ın yerel kalkınmasında prestij ortaya koyan, kadim kültürü yenilikçi adımlarla işleyen Cittaslow felsefesi ile oluşturulan fotoğraf yarışmasında sürdürülebilirlik amaçlanıyor.​
 
KATILIM KOŞULLARI
Yarışmaya katılım ücretsizdir.

 • Yarışmaya katılım için yaş sınırı bulunmamaktadır.
 • Yarışmacılar Renkli veya Siyah-Beyaz olarak en fazla 1 (Bir) fotoğraf ile yarışmaya katılabilirler.
 • Fotoğraflarda hiçbir renklendirme/montaj/oynama kabul edilmeyecektir.
 • Panoramik fotoğraflar aynı zaman zarfında çekildiği sürece, gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.
 • Drone vb insansız hava araçlarıyla çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilmektedir. Tüm sorumluluklar katılımcıya aittir.
 • Paylaşılan fotoğrafların tamamının Seferihisar sınırları içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Aksi dışında gönderilen fotoğraflar elenecektir.
 • Değerlendirmede konunun yanı sıra, çekim kalitesi, ışık kullanımı vb hususlar da göz önüne alınacaktır.
 • Yarışmacının kendi çekimi dışında çekmiş olduğu fotoğraflar, kural ihlali sayılacak olup; yarışmadan elenecektir.
 • Farklı yarışmalarda dereceye giren, eş zamanlı yapılan yarışmada ödül alan fotoğrafların yarışmaya katılmasına izin verilmeyecektir.
 • Seferihisar Belediyesi tarafından paylaşılacak olan “Muvafakatname” belgesi ile yarışmaya katılanlar, fotoğrafların tümüyle kendilerine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt ederek imzalayacak, fotoğraf ile beraber, paylaşılan mail adresine göndereceklerdir.
 • Yarışmacıların yüklediği fotoğraflar yedeklenecek ve jüri toplantısına getirilecektir. Jürinin seçimi tamamlandıktan sonra jüri üyelerince belirlenecek ve yarışma takviminde belirtilen tarihte ilan edilecektir.
 • Yarışma sonuçları Seferihisar Belediyesi seferihisar.bel.tr adresinden ve Seferihisar Belediyesinin kullanımına ait olan sosyal medya hesapları üzerinden ilan edilecektir. Ayrıca ödül almaya hak kazanan yarışmacılara telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.
 • “Seferihisar’da Yaşam” ulusal fotoğraf yarışmasının ev sahipliğini Seferihisar Belediyesi yürütmektedir.
 TELİF HAKKI
 
 • Katılımcı; ödül alan, sergilenmeye hak kazanmış olan fotoğraflarının Seferihisar Belediyesi bünyesindeki yayınlarda isminin ve eser adının kullanılması şartıyla kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini beyan edecektir. Ödül alan, sergilenmeye hak kazanmış olan eserinin/eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Seferihisar Belediyesi’ne izin/muvafakatname verdiğini kabul eder. Eserlerin kullanım hakkı Seferihisar Belediyesi ile fotoğrafçıya aittir. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Eserler Seferihisar Belediyesi arşivine alınacak ve kurumun kendi yayınlarında ve basın organları aracılığıyla duyurularında tanıtım amaçlı olarak, eser sahibinin ismiyle birlikte kullanılacaktır (Fotoğraf ile kolaj vb grafik düzenlemeler yapılması durumunda ise, eser sahibinin ismi kullanılamamaktadır).
   
 • Fotoğraflarda bulunan canlı ya da cansız obje ile ilgili her türlü telif, izin vb taleplere ilişkin sorumluluk fotoğrafı çeken ve/veya fotoğrafı yarışmaya gönderene aittir. Eser gönderenler bu konuda (eserde yer alan/alabilecek kişi, araç, mekân, eser, kavram vb konularda) gereken izinlerin kendileri tarafından alınmış olduğunu; doğabilecek tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. Bu konuda oluşabilecek sorunlardan Seferihisar Belediyesi sorumlu olmayacaktır.
   
 • Belirlenen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına Seferihisar Belediyesi tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve Seferihisar Belediyesi’nin istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, Sonuç Bildirim Tarihi’nden itibaren 1 (bir) ay sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb herhangi bir talebi olamaz.
 
FOTOĞRAFLARIN İSİMLENDİRİLMESİ VE YÜKLENMESİ
 
 • Yarışma, online (çevrimiçi) fotoğraf yükleme sistemi ile yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir.
 • Fotoğraflar yarisma@seferihisar.bel.tr Adresine gönderilecektir.
 • Her bir fotoğraf dosyasını isimlendirmede ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir. Küçük harfler kullanılmalıdır.
 • yarisma@seferihisar.bel.tr adresine yüklenen fotoğraf ile beraber “Muvafakatname” belgesi ve iletişim bilgileri (İsim Soyisim, Telefon Numarası ve Mail Adresi) eklenmelidir.
 • Yarışmaya katılacak fotoğraflar jpg/JPEG formatında, kısa kenar en az 1920 piksel, uzun kenar en fazla 3200 piksel kaydedilmelidir. Yüklenecek fotoğraflar 2 Mb’den küçük olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir.
 • Fotoğraflar, kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilecektir. Fotoğraf üzerinde tarih; katılımcıya ilişkin isim, imza, logo vb işaretler bulunmamalıdır.
 • Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Seferihisar Belediyesi sorumlu olmayacaktır.
YARIŞMA TAKVİMİ
 
 • Başvuru Başlangıç Tarihi: 26 Ağustos 2020
 • Bitiş Tarihi: 26 Eylül 2020 Cumartesi saat: 23:59
 • Jüri Toplanma Tarihi: 27 Eylül 2020 Pazar
 • Sonuç Bildirim Tarihi: 27 Eylül 2020 Pazar
 • Ödül Töreni : (Ayrıca ilan edilecektir.)
 • ÖDÜL-SERGİLEMELER: Birincilik 1000.- TL İkincilik 750.- TL Üçüncülük 500 TL
SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ
 
 • Dr. Mehmet KOŞTUMOĞLU – Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Doç. Dr. Ragıp TARANÇ – Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Doç. Dr. Gül Güney – Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Huriye Görsen – Fotoğraf Sanatçısı
 • Hüseyin Ercan – Fotoğraf Sanatçısı
 DÜZENLEME KURULU
 
 • Seferihisar Belediyesi Dış İlişkiler Ve Strateji Planlama Birimi
 • Seferihisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
İLETİŞİM – YARIŞMA SEKRETERYASI
 
 • Seferihisar Belediyesi Dış İlişkiler Ve Strateji Planlama Birimi
 • Seferihisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
 
Muvafakatname
http://seferihisar.bel.tr/wp-content/uploads/2020/08/Muvafakatname-2020.pdf
 

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Sokak hayvanları sahipsiz değil

22 Ekim 2020 381

Kuşadası Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, sokak hayvanlarına kucak açmaya devam ediyor. Hali hazırda 122’si kedi, 127’si köpek olmak üzere toplam 249 hayvana [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Z kuşağı seçmen sayısı 5 milyondan 9 milyon

22 Ekim 2020 433

Yaşar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Uğur Oral, yeni neslin siyasete bakış açısını ortaya koyan “Z Kuşağının Siyaset Algısı” başlıklı araştırmasını, [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Mavi Kapak Kampanyasını yeniden

22 Ekim 2020 402

Karşıyaka Sanat Derneği ve Bostanlıspor “Mavi Kapak Kampanyası”nı yeniden başlattı. Toplumda "mavi kapak" olarak bilinen "plastik kapak kampanyası"nın ikinci etabında [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Narlıdere’nin ‘Barış Lokantası’ açıldı!

21 Ekim 2020 457

Kadınların sosyal ve ekonomik yaşamda daha fazla yer alması için çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, Üretici Kadın Kooperatifi bünyesinde faaliyet gösterecek [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Butik Bornova Doğanlar’da

21 Ekim 2020 483

İhtiyaç sahibi vatandaşları “Protein Zinciri” projesi ile sağlıklı ve doğal gıdalarla buluşturan Bornova Belediyesi, “Butik Bornova” ile destek konusunda yeni bir [...]

Doğa & Çevre & Yaşam 0 yorum

Kırmızı Palmiye Böceğine Geçit Yok

21 Ekim 2020 492

İzmir’in Aliağa ilçesinde Aliağa Belediyesi kırmızı palmiye böceği istilasına karşı etkin mücadele ediyor. Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, [...]

bizimizmir-2018-09-12-1536763874179-kaskaloglubanner.jpg

Reklam

bizimizmir-2020-10-05-1601899244120-1a.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Görmek Ya Da Görmemek...

65 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Seksilik, Zekada Gizli

7 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Toksinler Ve Su

190 yazı

3

Serhan Şarman

Tarihin İçinde Bir İlçe:kula

2 yazı

4

Erdal İzgi

İki Bin Onsekiz…          

1001 yazı

5

Diğer Yazarlar

Arşiv

Reklam

bizimizmir-2020-10-15-1602724872135-2-3.jpg

Reklam

bizimizmir-2020-10-15-1602724808323-2-3.jpg