Yastıktan altınları çıktı

Yastık kılıflarını taratmak için yorgancıya bıraktı.Kılıfları taramak için açan yorgancı, içinde 17 adet kulplu altın lira buldu. Dürüst esnaf, müşterisini arayıp durumu bildirdi. Altınları yastığa ne zaman koyduğunu bilmeyen bayan müşteri yorgancıya, teşekkür etti.

  • 0
  • 264
Yastıktan altınları çıktı
Yazı Boyutu:

Bahtı Karataş ( KHA)
İzmir Urla'da  atadan kalma yorgan ve kılıf kaplama işi yapan Bayram Akgün' e bayan bir müşterisi  yastıklarını taratmak için bıraktı.

Yastıkları açan Akgün, içinden 17 tane kulplu altın lira buldu.Esnaf Bayram Akgün, bir dürüstlük örneği gösterip ,durumu müşterisine bildirdi.

Altınları alan bayan müşteri, bunları yastığa ne zaman koyduğunu hatırlayamadığını, bu tür insanların var olduğu için teşekkür etti.

Zafer Caddesi üzerinde yorgan ve koltuk kılıf dükkanı bulunan iki çocuk babası Bayram Akgün, taktir edilir bir dürüstlük örneği gösterdi.

 Bayram Akgün' e müşterisi olan bir bayan  yastık taratmak için bıraktı.Akgün , tarama esnasında yastık içerisinde 17 adet kulplu altın  lira bulup,müşterisini aradı.Altınları teslim alan bayan , bunları yastığa ne zaman koyduğunu hatırlamadığını belirtip," Allah'ım böyle esnaf ve sanatkarların sayısını artırsın. Bu güzel davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyorum.İyiki hala bu toplumda dürüst insanlar kalmış" dedi.

Diğer Haberler

Karşıyaka'ya yeni logo

6. Pati Dostları Festivali'ne Hazır

Bayraklı'da yangın tatbikatı

4 Ekim Hayvan Hakları Günü Pako’da kutlanacak

YORUM YAZ
2022-09-24-1664012764330-banner.jpg