Robin Hood’Lar Bitmedi Bitmez!

  • 0
  • 9.261
Yazı Boyutu:

Cemiyet hayatının saç tasarımcısı Samet Tan’ın yaptığı işlerden bahsetmek istiyorum size.
Saç tasarımcısı Samet Tan, ‘’Öğretmenler Günü’ haftasında yaptığı ‘Gönül Traşı’ iyilik hareketi ile umarım tekne, uçak sahibi olan, son model arabasıyla fink atan, hayatı sadece hava atmaktan ibaret olan iş insanlarına örnek olur.

Samet Tan kimdir biraz fikriniz olsun. 2 çocuk sahibi ve pırlanta gibi bir eşe sahip olan Samet kardeşim dişiyle tırnağıyla erkek berber dükkanı açmış. İşinde fark yaratmasını bilmiş. Hem para kazanmış hem de gönülleri kazanmış biri.

Mikanos, Santorini, Münih, Paris, Kıbrıs, İstanbul, Ankara, Rize, Gaziantep, Samsun, Antalya, Marmaris, Bodrum’a özel olarak damat traşına giden saç stilisti Samet Tan, ilkbaharda damat traşı turnelerine bir başlıyor Kasım ayının son haftasına kadar yoğun bir şekilde turneye devam ediyor. Stand up şovu da işinin bir parçası haline getiren Tan, inanılmaz hümanist biri. Kazandığı bir lokma ekmeği bölüşen, çevresindeki varlı kişileri hayır işlemeye teşvik eden kişiliğiyle tam bir Robin Hood. Bizim İzmirli Robin Hood düzenlediği ‘Gönül Traşı’ projesiyle köy okullarına destek oluyor ve olduruyor. Bu sene 4.sünü düzenlediği Gönül Traşı iyilik hareketinde 1 günde 600 km yol alarak İzmir, Denizli, Diyarbakır, Uşak, Isparta, Balıkesir, Tekirdağ, Afyon’dan katılım sağlayan 50 meslektaşıyla birlikte Aliağa ilçesi Karakuzu Köy okulu, Kınık ilçesine bağlı Bağalan Köy okulundaki çocuklara mont, ayakkabı, bot, kırtasiye malzemeleri, oyuncak aklınıza gelen gelmeyen her türlü malzeme yardımı düzenleyerek tam Robin Hood’lukta Oscar’a doğru koşuyor.

Ne var bizde hayr işliyoruz demeyin sakın. O bireysel bense bu yazıda bir hareketten bahsediyorum. Afyon’dan Diyarbakır’a kadar yayılan bir hareketten. Ben cemiyet hayatını, bol para kazanıp patronum havasıyla ortalıkta gezenleri çok iyi bilirim. Azıcık aş ile öldürürüz iş ile mantığıyla yanlarında çalışanların haklarını gasp edenlerden bahsediyorum. Hadi köy okullarına gidip yardım yapmıyorsunuz. Bari yanınızda çalışan ihtiyaç sahibi çocuklara destek olun. Bugün öğretmenler günü, imkansızlık içinde ihtiyaç sahibi olan çocuklara eğitim sunan öğretmenlerimizin hali zaten belli. Çocuklara yapılan destek ile öğretmenlere sizde bu jesti yapmaya ne dersiniz? Bu özel günün haftasında öğretmenlere en güzel hediyeyi veren Samet Tan’a Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşı olarak teşekkür ederim. Robin Hood’lar çoğalsın ki geleceğimiz daha güzel olsun.

YORUM YAZ
Arşiv