Kula, Nasip Olmaz Her Kul'A

  • 0
  • 1.926
Yazı Boyutu:

Daha önce orman yangınları ve sel felaketleri nedeniyle ertelediğimiz "Yaşayan Müze Kula" fotoğraf sergimizin açılışını yaptık.

Hem de 200 Yıllık Tarihi Essan Konağında.. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi'nin işbirliğiyle restorasyonu tamamlanıp butik otel konseptiyle konuklarını başka bir zamana götüren Essanlar Konağı’da gazeteci abim  Esat Erçetingöz ile birlikte “Yaşayan Müze Kula Fotoğraf Sergisi”nin açılışını muhteşem bir törenle yaptık.
  
Serginin açılışında kimler yoktu ki; Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, Manisa TV Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Taysi, Kula Maden Suyu A.Ş. Yöneticileri, Kula'nın ağabeyi meslektaşımız Hikmet Sepet, Manisa Yayıncılar Birliği Temsilcisi Alaettin Yakın, Kula Belediyesi Basın Danışmanı Harun Kayrakçı, konağın ismini aldığı Essanlar sülalesi mensuplarından Rahmi Erdil ve ailesi ve bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadı.
 
Elbette bizleri İzmirli gazeteci ağabeylerimiz ve İzmir'in duayen isimleri Orhan Beşikçi ve eşi, Cem Seyhun Ünbay, Osman Akbaşak, Ahmet İmançer, Vehbi Moğol, Prof.Dr. Erkan Sevinç, Gürkan Genç, Mehmet Özdoğru, Emine Çoruk, Gürbüz Karaelmas'da yalnız bırakmadı. . 
 
Kulada'daki günümüz Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'un bizleri makamında ağırlaması ile başladı. Kulalı kadınların ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerini sattığı "Nar Projesi" merkezinde yenen meşhur kula pide çeşitleri ile devam etti.
İzmir'den gelen dostlar rehber eşliğinde tarihi kula evlerini, kuladokya'yı, jeoparkını gezdik. Sergi zamanı. hep birlikte kestiğimiz kurdelanın ardından Esat Erçetingöz'ün kısa bir konuşma ile açılışını yaptığı sergi de Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil ve Kula Kaymakamı Kemal Duru'da kürsüde Kula'yı ve projelerini anlattılar. Konuşmaların ardından ise Esat Erçetingöz ve benim bir yıllık emek sonunda oluşturduğumuz 54 fotoğraftan oluşan sergiyi konuklarla birlikte gezdik.
 
Sergi sonunda ise hep birlikte belediyeye ait Kent Ormanı'na gidip buradan Kula'dan günün batışını izledik. Yenilen akşam yemeği sırasında ben ve abim Esat Erçetingöz  bizleri Kula sıcaklılığı ile ağırlayan Kaymakam Kemal Duru'ya, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'a, Basın Danışmanı Harun Kayrakçı'ya, meslektaşımız Hikmet Sepet'e, Manisa Yayıncılar Birliği Temsilcisi meslektaşımız Alaettin Yakın'a şükran plaketlerimizi takdim ettik.
 
Unutmadan söyleyeyim sergi fotoğrafları; Eylül sonuna kadar Yunus Emre Kültür Merkezi fuaye alanında sergilenmeye devam edecek. Yolu düşenleri bekliyoruz...
Bu fırsatı kaçırmayın ne demişler "Kula. Nasip olmaz her kula..."
 

YORUM YAZ
Arşiv