Çok özel bir yaz okulu

  • 0
  • 1.181
Yazı Boyutu:

EĞİTİMCİ Belgin- Mustafa Sertatıl çiftine ait Mavi Küre Anaokulları Güzelbahçe Kampüsü, çok yönlü bir yaz okulu olma özelliğine sahip. Meyva ağaçlarının, sebze bahçelerinin, evcil hayvanların da yer aldığı son derece doğal ortamda sunulan dolu dolu bir program ile hem öğreniyor, hem eğleniyor. Ata biniyor, organik meyve ve yiyor, yüzüyor, ata biniyor, hayvanları seviyor, meyve ve sebze topluyor, sanatsal çalışmalarla günün nasıl geçtiğini anlamadan velisiyle evine dönerken, coşkuyla gün boyu yaşadıklarını anlatıyor.

1 Temmuz ile 31 Ağustos arasında ki süreçte düzenlenen yaz okulunun sabah 09.00'da başlayıp 18.00'e kadar sürüyor. Aileleri tarafından okulan bıraktığı minikler, sabah kahvaltısı ile başladıkları günü full yaşıyor. Müzik eşliğinde sabah jimnastiği, yüzme öğretmenlerinin eşliğinde yüzme eğitimi alıyor. Hikayelerin öğrenciler tarafından dramatize edildiği, şarkıların söylendiği Anadili etkinlikleri düzenleniyor. Seramik, resim, 3 boyutlu çalışmalar, kağıt işleri, duvar resmi, resim çalışmaları yapıyor, yapancı dil eğitimi alıyorlar. Açık büfe öğle yemeği ve uyku molasından sonra müzik ve dans saatlerine katılan minikler kum havuzunda oynuyor, hayvanat bahçesinde tavşanları seviyor, kuzu ve koyunlara yiyecek veriyorlar. Hobi bahçelerinde çeşitli bireysel veya grup çalışması yapıyor, günü dolu dolu yaşıyorlar.

 Çadırların kurulduğu, ateşlerin yakıldığı yaz kampı gecelerine velilerin de katılma zorunluluğu var. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren gecelerde veliler de çocuklarıyla birlikte eğleniyor ve onlarla özel bir ortamı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Okul Kurucusu Mustafa Sertatıl, Bornova ve Güzelbahçe'deki okullarda ayrı ayrı yaz okulu uygulaması yapıldığını ve iki okulda toplam 65 öğrencinin katıldığı yaz okulunda yüzme öğretmeni ile birlikte 15 öğretmen görev yaptığını söyledi.
 

Çocukların beslenmesi ve temizliğine son derece önem verdiklerini ve doğal bir ortamda bulunulması nedeniyle sürekli olarak ilaçlama yapıldığını ekleyen Sertatıl,  "Onların en iyi şekilde dinlenebilmeleri, dinlenirken eğlenebilmeleri, öğrenebilmeleri ve evlerine giderken son derece mutlu gitmeleri için olağan üstü çaba harcıyoruz. Eğitimcilerimizin hepsi branşında uzman. Açık büfe öğle yemeği ile ikindi kahvaltısında yedikleri ürünlerin büyük çoğunluğu burada ve doğal koşullarda üretilen ürünler. Atımızın, kümes hayvanlarının, koyun ve kuzularımızın, tavşanların ve köpeğimizin olduğu hayvanlar alemimizde çocuklarımızın hayvanlar alemi ile ilgili de bilgi edinmelerini sağlıyoruz" dedi. Sertatıl sözlerini "Biz çocuk bakmıyoruz, geleceğin liderleriyle küçükken tanışıyoruz" diyerek bitirdi.
 

 

 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tire Kutsan MYO TOSBİ Yerleşkesi hizmete açıldı

Ege otlarıyla dünya birinciliği

Bucalı miniklere diş sağlığı eğitimi

Mikrotelsiz Ekibi, birincilik ödülünün sahibi

Cumhuriyetin 100. yılına yaraşır kutlama

İzu Yarımadası’na ‘İzmir’ dokunuşu