If Weddıng Fashion İzmir’de Avrupa rüzgârı esecek

  • 0
  • 1.056
Yazı Boyutu:

İZFAŞ tarafından 16-19 Şubat 2011 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenecek 5. IF WEDDING FASHION İZMİR – Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı hazırlık çalışmaları Avrupa’dan start aldı.
Fuarı 4 yıldır başarıyla düzenleyen İZFAŞ, IF WEDDING FASHION İZMİR hazırlık çalışmaları kapsamında dünya moda merkezleri İtalya, Polonya ve İspanya’daki fuarlarda katılımcı ve ziyaretçilere yönelik tanıtım çalışmaları gerçekleştirdi.
Madrid’teki Madrid Novias Fuarı, Barselona’daki Novia Espana Fuarı ve Milano’daki Si Sposa Italia Fuarı’nda IF WEDDING FASHION İZMİR 2011’i tanıtan İZFAŞ, çalışmalarına 3-6 Temmuz tarihleri arasında Almanya’nın Essen kentindeki Modatex Fashion Fair’da devam edecek.

İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, yurtdışında IF WEDDING FASHION İZMİR’in bilinirliğinin artmaya devam ettiğini belirterek, “Milano, Barselona ve Madrid fuarlarında katılımcı ve ziyaretçiye yönelik tanıtım çalışmaları yaptık. Fuarımızı tanıtan broşür ve film dağıttık. Firmalardan katılım ve işbirliği yönünde çok olumlu tepkiler aldık. Fuarımızın 4 yıl gibi kısa bir sürede bu kadar büyüdüğünü ve dünya çapında tanınır olduğunu bir kez daha görmek bizi çok memnun ve 2011 fuarı için motive etti. Bunun yanı sıra çalışmalarımız İzmir’in tanıtımına da büyük katkı yaptı. Türkiye gelinlik üretiminin yüzde 70’inden fazlasını gerçekleştiren kentimiz de artık bir gelinlik ve abiye giyim üretim merkezi olarak dünyanın önde gelen şehirleri arasında yerini almaya başladı” dedi.

“EN FANTASTİK FUAR”
Yurtdışındaki sektör temsilcilerinin IF WEDDING FASHION İZMİR’i sektörün en fantastik ve görsel açıdan en zengin fuarı olarak nitelendirdiğine dikkat çeken İşleyen, “Ayrıca Avrupalı gelinlik üreticileri fuarımızı Ortadoğu’daki alıcılar ile buluşma platformu olarak görüyorlar. Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri arasında bir köprü görevi görmesi fuarımızın cazibesini ve iş hacmini artırıyor. Fuara geçen yıl katılan firmaların tamamına yakını fuarda bu yıl da yer almak için talepte bulundu” diye konuştu.
Şubat 2010’da gerçekleşen 4. IF WEDDING FASHION İZMİR’de 6’sı yabancı 156 firma yer alırken, fuarı 76 il ve 49 ülkeden 603’ü yabancı 14 bin 97 kişi ziyaret etmişti.  Fuar, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHF) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD)’nin katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Tarımımıza gereken desteği vereceğiz

Geleceğin fuarı WENERGY EXPO kapılarını açtı

Milyonluk tekneler İzmir’de vitrine çıktı

MAST İzmir Boat Show kapılarını açtı

Tarım Fuarındaki hedefler katlandı

Marble İzmir 29’uncu kez açıldı