YUKARI

Modeko’dan uluslararası başarı

Pandemi döneminde MODEKO 2021 tarihi bir başarı yakaladı.  Salgın sürecini iyi yöneten Türk Mobilya endüstrisi 32. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’nda hedef büyüttü. Kazananın katılımcılar ve ülke olduğuna dikkat çeken Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, “Birlikte başladık, birlikte başardık”dedi.
Modeko’dan uluslararası başarı
12 Nisan 2021 0 yorum 1910

Pandemi döneminde MODEKO 2021 tarihi bir başarı yakaladı.  Salgın sürecini iyi yöneten Türk Mobilya endüstrisi 32. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’nda hedef büyüttü. Kazananın katılımcılar ve ülke olduğuna dikkat çeken Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, “Birlikte başladık, birlikte başardık”dedi.

BAŞARININ SIRRI GÜÇLÜ İLETİŞİM
En ağır salgın döneminde dahi Türk Mobilya Endüstrisiyle sıkı bir işbirliğinin sürdüğüne vurgu yapan Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, “Salgına rağmen üretim yapan yerli mobilya üreticilerimizin tanıtıma ve pazarlamaya ihtiyacı her zamankinden daha fazla oldu. Tanıtım ve pazarlamada Türkiye’nin uluslararası markası olan MODEKO kesinlikle düzenlenmeliydi. Güçlü ve sürdürülebilir iletişim ile organizasyonun gerçekleşmesini sağladık. Bize inanan mobilya sektörünün paydaşlarına, Güvenli Alan Belgesi alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e, Ulusal ve Uluslararası sektör profesyonellerimizin kentte ağırlanmasında duyarlılığı için İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger’e ile emek verenlere teşekkür ediyorum. Efor Fuarcılık’ın fiziki fuarın gerçekleşmesinde büyük emeği olan ekibine sektör adına teşekkür ederim”dedi.

KATILIMCILAR HEDEF BÜYÜTTÜ
MODEKO İzmir Mobilya Fuarı’nın sektör adına altın harflerle bir başarı hikayesi yazdığına dikkat çeken İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, “Bizim üyelerimiz fuara bir beklenti ile girmedi. Gerek yerli gerekse yabancı ziyaretçilerdeki kalite parmak ısırttı. Yabancı alım heyetleri siparişleriyle yerli üreticilerimizi mutlu etti. Nisan ayında ve İnegöl Mobilya fuarı ile aynı zaman diliminde düzenlenmesi başarıyı arttırdı. Avrupa ve ABD gibi öncelikli pazarlarda kilogram başı ortalama mobilya fiyatı 3 doların üzerine çıktı. Katma değeri yüksek, tasarımı yönü daha da güçlü, inovatif ürünlerle bu rakamı daha yukarı çıkarmanın mümkün olduğunu MODEKO’da gördük. Katılanları, ziyaret edenleri ve düzenleyenleri kutluyorum”şeklinde konuştu.

TİCARETİN ONDA DOKUZU CESARETTİR
Ön gördükleri başarının uluslararası düzeyde yakalandığını vurgulayan Ege Mobilya Sanayicileri Dayanışma Derneği (EGEMOB) Başkanı Sabri Baltaş, “Pandemi nedeniyle ulusal ve uluslararası arenada şartlar sürekli değişti. Bu karmaşanın içinde düzenlenecek fiziki fuarın sektöre ilaç gibi geleceğini söyledik. Bize inananlarla Fuar İzmir’de tarihi bir başarı yakaladık. Katılanlar, kazandı. Ticaret bazen cesaret işidir. Bu cesareti gösteren arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum”dedi.

KATILDIĞIMIZA DEĞDİ, KATILMAYANLAR DÖVÜNDÜ
Ofis ve İş Mobilyacıları Sanayici İş Adamları Derneği (OFİSMOD) Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Hepkafadar, “Acabalarımız olmasına rağmen MODEKO er meydanına çıktık. İyi ki çıkmışız. İyi ki tüm zorluklara rağmen bu fuar düzenlenmiş. Katılanlar kazandı, katılmayanlar kaybetti. Katılamayanların çok büyük pişmanlık duyacağından eminim. İnanılmaz derecede yabancı müşteri var. Yabancı müşterilerin her şeyden önemlisi niteliği çok yüksek. Hedef ziyaretçimizin çok üzerinde bir ziyareti yaşıyoruz.  Dernek üyelerimizden önemli iş bağlantılarına imza atanların olduğunu biliyoruz”dedi.

DÜŞÜNDÜĞÜMÜZÜN ÇOK ÖTESİNE GEÇTİK
Ege Mobilya ve Sanayici İş Adamları Derneği (EMODER) Yönetim Kurulu Üyesi Engin Çakmak, “EMODER Üyesi 15 firma ile birlikte katıldık. Belki iş yaparız düşüncesiyle Fuar İzmir’e geldik. Beklediğimizin çok üzerinde bir başarı yakaladık. EMODER Üyelerimizin tamamına yakını katılımdan memnun. Pandemi döneminde bu kadar çok ve nitelikli ziyaretçinin gelebileceğine dahi ihtimal vermiyorduk. Ama geldiler, gördüler ve ciddi siparişler verdiler. Katılan arkadaşlarımız ve Efor Fuarcılık kentimiz, bölgemiz ve ülkemizin ekonomisine önemli bir katkı sağladı. Bu organizasyona omuz veren her kişi ve kuruma teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.  

Lucente Mobilya’nın sahibi Serkan Şanlı, “Modern makine parkurumuz tecrübeli kadromuzla nihai tüketicilerin ev mobilyası ve dekorasyon alanında yaşam sürecine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Fuar katılımımızla sürekli değişen tüketici talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ürün dizaynını ve çeşidini geliştiriyoruz. MODEKO 2021 bizim açımızdan başarılı geçti”.

Zell Mobilya'nın sahibi Kadir Özenen, “Ulusal bir marka haline gelmiş olan markamızı uluslararası pazarlardada kaliteli bir marka haline getirme hedefiyle MODEKO’ya katıldık. Eskişehir’den geldik katıldık. Modellerimiz büyük ilgi gördü. Fuar hedeflerimizin üzerinde iyi geçti”şeklinde konuştu.  

Koltex Mobilya’nın sahibi Mehmet Karaçöl, “Ürünlerimizi, insanların yaşam alanlarında geçirdikleri zamanları güzelleştirmek için tasarlıyoruz. Salgın döneminde evinde fazla zaman geçiren müşterilerimizin taleplerini dikkate alarak özel koleksiyonlara imza attık.  Türkiye ve dünyadan gelen alım heyetleri ürünlerimize büyük ilgi gösterdi. Önemli bağlantılar sağladık. Pandemi döneminde bu kadar ziyaret olacağını düşünmüyorduk. MODEKO 2021’e nitelikli alım heyetleri ve ziyaretçilerin ilgi gösterdiğini yapılan iş bağlantılarından görebiliyoruz”dedi.

YORUMLAR

Bu haber için henüz yorum yapılamış.

YORUM YAZ


BENZER HABERLER

Fuar Haberleri 0 yorum

Agroexpo dünya tarım sektörüne moral oldu…

27 Haziran 2021 542 kere okundu

Organizasyonunu Orion Fuarcılık A.Ş.’nin üstlendiği, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri 16. Agroexpo Uluslararası [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Agroexpo sektörümüzün vitrinidir

24 Haziran 2021 561 kere okundu

Fuar İzmir’de düzenlenen 16. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışının resmi töreni 3 Bakan ve çok sayıda sektör profesyonelinin [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

En büyük tarım fuarı İzmir'de kapılarını açıyor

21 Haziran 2021 656 kere okundu

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın dört büyük tarım fuarından biri olan “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”, 16. kez 23-27 Haziran [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Beklenen İzmir Tarım Fuarı Agroexpo kapılarını açıyor

02 Haziran 2021 934 kere okundu

2020 yılında 73 ülkeden 948 firma katılımı ile 358.711 ziyaretçiyle buluşturan ve 2000’in üzerinde iş insanı arasında gerçekleştirilen ikili görüşmeler [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Doğal taşın bilimsel buluşması

08 Mayıs 2021 1242 kere okundu

“6. Uluslararası Taş Kongresi” için geri sayım başladı. Doğal taş sektörünü yeni teknolojilerle tanıştıran 6. Uluslararası Taş Kongresi, “Taş [...]

Fuar Haberleri 0 yorum

Modeko’nun gözdesi bahçe mobilyaları

11 Nisan 2021 2060 kere okundu

Bahçe Mobilyaları özel bölümü MODEKO 2021 Fuarında en çok ziyaret edilen bölümlerin başında geldi. Sektör profesyonellerinin büyük ilgisini [...]

bizimizmir-2020-10-27-1603825796809-kaskaloglu.jpg

Reklam

1626642171916-kapak1.jpg

Yazarlar

Mehmet Kurt

Aramıza Hoş Geldin Güzel Adam…

69 yazı

1

Dr. Hülya Yurttaş Pirinççi

Sevgi Ve Güvenle ; Babalar Günü Kutlu Olsun

32 yazı

2

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Işın Sayın

Ödemden Bıktık Diyenler Gelsin…

197 yazı

3

Serhan Şarman

Tarihi Şükran Oteli'ne Veda Ederken...

6 yazı

4

Burcu Şakar

Oldu Mu Şimdi Murat!

7 yazı

5

Diğer Yazarlar

sinema

Arşiv

Reklam

1626642308250-kapak2.jpg

Reklam

1626642280046-kapak2.jpg