Kocaoğlu özür dilesin

  • 0
  • 1.152
Kocaoğlu özür dilesin
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Soma’daki madenkazasında yaşamını yitiren işçilerin aileleri için başlatılan yardımkampanyasını karalama kampanyası başlatanların, AFAD bünyesinde toplananbağışların kuruşu kuruşuna bu ailelere dağıtılmasının ardından özür dilemesigerektiğini söyledi.

Soma’daki maden kazasının ardından yaşamını yitiren 301madencinin ailelerine yapılan yardımların kapsamı netleşti. Başbakan Erdoğan,partisinin haftalık grup toplantısında şehit madencilerin ailelerine yapılanyardımlarla ilgili bilgi verdi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti İzmirMilletvekili Nesrin Ulema, “Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ınaçıkladığı rakamlar muhalefetin tüm karalama çabalarını, komplo teorilerini ve‘yardım paraları başka yerlere aktarıldı’ şeklindeki çirkin iddialarınıçürütmüştür. Daha düne kadar AFAD bünyesinde toplanan ve CHP’lilerin ‘ortadayok’ dedikleri bağış paralarının kuruşu kuruşuna ailelere dağıtıldığına tümdünya şahit olmuştur. Maden şehitlerinin acıları üzerinden siyasi rant peşindekoşanların şimdi yüzleri kızaracak mı merak ediyoruz” diye konuştu.

Ulema, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hatırlanacağı gibigeçtiğimiz hafta CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Somamadeni kazasında yaşamını yitiren işçilerin ailelerine yaptığı 2’şer binliralık bağışın akıbetinden habersizmiş gibi bir yaygara kopardı. YineCHP’liler, bazı yandaş medya kuruluşlarının da kışkırtması ile Soma ile ilgiliçalışmaları sabote girişimlerine hız verdiler. Ancak Sayın Başbakanımız RecepTayyip Erdoğan, gerek AFAD bünyesinde toplanan yardım paraları ve gerekse diğeryardım kampanyaları ile ilgili detaylı olarak kamuoyunu bilgilendirmiştir.”

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bünyesindebaşlatılan yardım kampanyası kapsamında 46,5 milyon lira (trilyon)toplanmıştır. Bu para şehit madencilerin ailelerine 154 bin 450’şer lira olarakdağıtılacak. Yine bu ailelerin geleceğini garanti altına almak ve bir yatırımkaynağı oluşturmak üzere de ikişer konut yapılıyor. Bunlardan biri DoğuşHolding tarafından bizzat inşa edilecek, diğer konut da Gaziantep OrganizeSanayi Bölgesi adına TOKİ tarafından inşa edilecek. Yaşamını yitirenmadencilerin geride bıraktığı çocukları bizim emanetimizdir dedik ve 389çocuğumuza eğitim hayatları boyunca vakıf ve derneklerimiz tarafından bursverilecek ve yurt konusunda öncelik tanınacak. Bununla da yetinmiyoruz elbette,her aileden bir kişinin kamuda istihdamının da önünü açıyoruz.”

Yardımların kuruşu kuruşuna ailelere dağıtıldığınıvurgulayan Ulema, başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmaküzere, hükümetin Soma ile ilgili çalışmalarını karalama kampanyalarıdüzenleyerek acıların üzerinden siyasi rant peşinde koşan çevrelerin özürdilemesi gerektiğini ekledi.

 


YORUM YAZ
Diğer Haberler

Audi Vosmer farkıyla Bornova’da

Gaziemir’de temizlik devrimi

Geleneği bozun, oy verin

Dönüşümü yerinde yapacağız