Amerika'nın ''En İyi İş Yeri Ödülü'' Türk Şirketine Verildi

  • 0
  • 45.145
Amerika'nın  ''En İyi İş Yeri Ödülü'' Türk Şirketine Verildi
© bizimizmir.net
Yazı Boyutu:

Antalya'nın ''kızı'', İzmir'in ''gelini'', ABD'nin ise 'yükselen yıldızı Türk aile'' olarak tanıdığı,  ABD’nin San Diego kentinde sağlık testleri üzerine hizmet veren Confirm Biosciensces (Tasdik Laboratuvarı) kurucusu Türk iş kadını Zeynep Ilgaz Pala'nın şirketi, ABD’de 2015 “En İyi İşvereni- En İyi İş Yeri (Best Places to Work For) ödülüne layık görüldü.

Zeynep Ilgaz Pala, yaptığı açıklamada,  California San Digego Paradise Point Resort'da düzenlenen ve San Diego Ticaret Odası Başkanı Jerry Sanders'in yanı sıra seçkin iş adamlarının katıldığı gala gecesinde ödülünü aldığını bildirdi.

''Bu ödüle layık görülen şirketimin performasını çalışanlarımıza borçluyuz'' diyen Zeynep Ilgaz Pala, şu bilgiyi verdi:
''San Diego’nun  En İyi İşverenleri 2015 Benchmark çalışmasına farklı büyüklük ve sektörlerden yüzlerce şirket katıldı.  Katılımcı şirketler (Best Places to Work For) Programının Best Companies Group analiz yöntemleri ve çalışanlar üzerinde uygulanan anket ile seçildi. Seçilme kriterleri arasinda - şirket kültürü, işyeri politikası, çalışanlara verilen sağlık sigortası, emeklilik sigortası,  esnek çalısma saatleri, aileye yönelik faydalar, ektra bonus planları, çalışanlar için düzenlenen faaliyetler vardı. Dört farklı katagoride verilen ödülde, Confirm Biosciences (Tasdik Laboratuvarı) orta büyüklükteki şirket katagorisinde ödül aldı. En İyi İş Yeri ödülü Confirm Biosciences’in çalışanlarının gücü ve kalitesini de tasdikliyor. Bu çalışanlar şirketin her kademesinde, stratejiyi, uygulamayı ve işletmenin değerlerini belirleyen üst düzey yöneticilerden, müşterilerle birebir irtibatta olan çalışanlara kadar her çalışanı içeriyor.  Çalışanlarımız bizim için müşterimiz kadar önemli,  onlar için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.''
 Zeynep Ilgaz Pala, ödülü şirket çalışanları adına almaktan dolayı çok gururlu ve mutlu olduğunu belirterek,  ’’Eşim Serhat Pala’nın sonsuz desteği ile bu ödule layık olmak dünyanın en güzel duygusu. Çalışanlarımız ailemizin bir parçası . Bir Türk olarak, ödülü aldığım için çok mutluyum. Elemanlarımızı da Türk kültüründe öğrendiğimiz aileye önem veren ve ailenin bir parçası gibi gören bir iş yeri yaratmaya çalışıyoruz’’ dedi.
Forbes ve Fortune gibi dünyaca ünlü dergilere ayda 1-2 kez makaleler de yazdığını ifade eden Zeynep Ilgaz Pala, San Diego State Üniversitesi'nde bu yıl  akademisyen olarak International Entrepreneurship (Uluslararasi Girişimcilik) alanında haftada bir derse gireceğini,  öğrencilerine ''Türk kızı'' olarak Türkiye hakkında bilgiler de vereceğini söyledi.

Zeynep Ilgaz Pala, Boğaziçi Üniversitesinden mezun olduktan sonra eşi Serhat Pala ile 1997 yılında işletme alanında yüksek lisans yapmak üzere  gittikleri  ABD'de evlerinin garajında çok küçük bir sermayeyle kurdukları TestCountry (Test Ülkesi)  şirketiyle başladıkları iş hayatına, sağlık testleri üzerine hizmet verdikleri Confirm BioSciences (Tasdik Laboratuvarını)  da eklediklerini hatırlattı.
 
ABD'NİN ‘’YÜKSELEN YILDIZI TÜRK AİLE’’NİN ALDIĞI ÖDÜLLER
Kenan ve Arden adlı iki oğulları bulunan Zeynep Ilgaz Pala ve eşi Serhat Pala'nın ABD'deki başarılı iş yaşamında aldıkları ödülleri ise şunlar:

2008 - Serhat Pala'nın kurduğu TestCountry (Test Ülkesi) adlı şirket ülkenin en hızlı büyüyen 500 şirketi listesine girdi. Serhat Pala Türk Amerikan İş Konyesi'nin (TAİK) verdiği “Amerika'da Yılın Ticaret Lideri” ödülünü aldı.
2008- Zeynep Ilgaz Pala San Diego Metropolitan tarafindan 40 yaş altında 40 başarılı iş adamı/iş kadını ödülü
2009 - Zeynep Ilgaz Pala – YRising Star Award ’Yükselen Yıldız’ ödülüne layık görülmüş, ödülünü San Diego State Üniversitesi (SDSU) Dekanı Prof.Dr. Gail Muaghton’un elinden aldı.
2010 - Zeynep Ilgaz Pala- San Diego Eyaleti tarafından yılda bir kez verilen -  ''Yeni Nesil Ödülü'' nün sahibi oldu
2013 -2014   Zeynep Ilgaz Pala,  Inc- Amerika'nın ''En hızlı büyüyen şirketler'' listesine girerek ödül aldı.
 2014- Zeynep Ilgaz Pala, New Yort'ta düzenlenen törenle ABD'nin iş dünyasındaki Oscar'ı olarak nitelendirilen Stevie Awards for Women in Business Winners yarışmasında "İş Ürünleri Kategorisinde" Yılın İş Kadını Girişimcisi ödülünü aldı.
 

YORUM YAZ
Diğer Haberler

Brüksel’de İzmir’in gıda stratejilerini anlatacak

Skal Uluslararası Dünya Kongresi 2024’te İzmir’de

Yeni İpekyolu'nda kesintisiz taşımacılık başlıyor

İzmir'in kültürel mirasını dünyaya sunuyoruz

Brezilya’dan İzmir’e kardeşlik fidanı

Amerikalı Chevrolet’den Avrupa atağı